Solita on mukana 300 sote-päättäjää yhteen tuovassa Digisote 2018 -tapahtumassa 6.-7.11.2018. Tervetuloa tapaamaan meitä ja keskustelemaan, miten esimerkiksi asiakaslähtöinen palvelukehitys, analytiikka ja tekoäly auttavat tulevaisuuden digitaalisten sote-palveluiden rakentamisessa.
Vuosittainen Digisote-tapahtuma pureutuu tulevaisuuden digitaalisiin sote-palveluihin ja -prosesseihin hands on -asenteella. Kaksi tapahtumapäivää ovat täynnä innostavaa verkostoitumista ja raikkaita tulevaisuuden visioita. Kuulet mm.
- Miltä näyttää maailman älykkäin digitaalinen sote?
- Lohkoketju: Mitä jos potilas omistaisikin oman datansa?
- Mitä tekoäly tarkoittaa Euroopan suurimmissa sote-organisaatioissa?
- Miksi ja kuinka Tanskasta tuli digitaalisen soten edelläkävijämaa?
Solitan Risto Kaikkonen puhuu ohjelmalinjassa 1 klo 11.15 aiheesta
Ohjaako data johtajaa – vai johtaja dataa?
- Hoitaako kunta hyvinvoinnin ja maakunta pahoinvoinnin?
- Julkinen, yksityinen ja kolmas sektori palvelukehittäjinä – saumattoman yhteistyön kuilut ja sillat
- Ihminen osana dataistuvaa yhteiskuntaa: Palvelutuottajat ja –käyttäjät datan omistajina, hyödyntäjinä ja kanssakehittäjinä
Tule kuulemaan ja keskustelemaan näistä ja muista ajankohtaisista teemoista meidän ja kollegojesi kanssa! Lue lisää Solitan palveluista terveys- ja hyvinvointialalle sekä toteuttamistamme ratkaisuista esim. tekonivelsairaala Coxan vuodeosaston arjen työkalu infotaulusta ja ODA-kärkihankkeessa kehitetystä Omaolo-palvelusta.