Tapahtuma

Birst 6 Roadshow

Aika: 28.3.2017
Paikka: Ravintola Sipuli, HelsinkiIlmoittaudu

Kuinka muuttaa raakadata helposti ja nopeasti liiketoimintaa hyödyttäväksi tiedoksi? Miten BI- ja analytiikkapalvelut voidaan ottaa ketterästi suurenkin konsernin liiketoimintojen avuksi? Mitä ominaisuuksia uusi Birst 6 -alusta sisältää ja minkälaisia mahdollisuuksia se tarjoaa koneoppimisen ja automaation myötä?

Tervetuloa mukaan Birst 6 Roadshow -tapahtumaan ti 28.3. Helsinkiin!

Tilaisuudessa pääset tutustumaan ensimmäisten joukossa uuteen Birst 6 -alustaan, joka mahdollistaa raakadatan muuntamisen liiketoimintaa hyödyttäväksi tiedoksi helposti ja nopeasti. Birst 6 tuo datan helppokäyttöisesti liiketoimintapäättäjän käyttöön ja haastaa perinteiset työkalut, jotka on usein suunnattu datan käsittelyyn erikoistuneille analyytikoille. Kuulet myös mielenkiintoisen casen Birstin käyttöönotosta asiakasyritys Cityconin näkökulmasta kerrottuna.

Tapahtumassa kuulet aiheesta lisää ja pääset kurkistamaan käytäntöön Birst 6 -demon kautta. Järjestämme tilaisuuden yhteistyössä Birstin ja muiden alan toimijoiden kanssa. Tule tapaamaan meitä ja keskustelemaan siitä, miten voit hyödyntää Birstin ratkaisuja ja Solitan analytiikka-osaamista oman liiketoimintasi kehittämisessä.

Ilmoittaudu mukaan ja varmista paikkasi. Tilaa on rajoitetusti.

OHJELMA

8.30 Ilmoittautuminen ja aamiainen

9.00 Tilaisuuden avaussanat
Matti Karell, Managing Director, Nordics, Birst

9.15 Birst 6 esittely ja demo
Riina Stenholm, Senior Solutions Engineer, Birst

10.00 Tauko 

10.30 Birstin käyttöönotto – Case Citycon
Kirsi Simola-Laaksonen, VP, Audit & Business Process Improvement, Citycon

11.00 Paneelikeskustelu: maailma muuttuu, muuttuuko BI ja analytiikka?
Mukana paneelissa: Solita, Fujitsu, Gavdi, Big Data Solutions ja Citycon

11.30 Yhteenveto ja lounas

Yhteistyössä

Ilmoittaudu